فرایند پذیرش مقالات

 

1- ثبت ‌نام کاربر: جهت ارسال مقاله ابتدا در سامانه مجله در محل "ثبت‌نام در سامانه" ثبت‌نام نمایید.

2- نحوه بارگذاری مقاله در سامانه: پس از ثبت‌نام، نام کاربری و رمز عبور خواهید داشت که از طریق آن‌ها می‌توانید وارد سامانه شوید. روی گزینه "ارسال مقاله" بالای صفحه کلیک کنید. مقاله به صورت فایل اصلی بارگذاری شود و شامل تمامی بخش‌های یک مقاله (چکیده، مقدمه، مواد و روش‌ها، نتایج و بحث، پیشنهادها، نتیجه‌گیری، منابع مورد استفاده و چکیده انگلیسی) باشد. لطفاً دقت فرمایید که اشکال و جداول حتماً داخل متن مقاله درج گردد. در متن مقاله هر جا به شکل و یا جدولی اشاره شده، شکل و یا جدول مربوطه بلافاصله پس از اتمام پاراگراف درج گردد. در چکیده فارسی و انگلیسی و نیز نام فایل اصلی، مشخصات و نام نویسندگان درج نگردد. نام فایل اصلی، عنوان انگلیسی مقاله باشد.

پیش از بارگذاری فایل دقت فرمایید: 

دقیقاً یک فایل از نوع «متن اصلی مقاله» آپلود کنید. توجه کنید فایل مقاله، بدون ذکر نام و آدرس نویسندگان الصاق شود.

لطفاً فقط فایل‌هایی که نام انگلیسی دارند را آپلود نمایید.

 

نکته بسیار مهم در خصوص اهمیت انتخاب نویسنده مسئول مکاتبات:

در زمان بارگذاری مقاله در بخش درج مشخصات نویسندگان، گزینه‌ای برای تعیین نویسنده مسئول مکاتبات وجود دارد. بعد از ارسال مقاله، تمامی مراحل پرونده تنها از صفحه نویسنده در کارتابل نویسنده مسئول مکاتبات قابل رؤیت و پی­گیری خواهد بود و دیگر نویسندگان امکان دسترسی و پی گیری ندارند. لذا حتماً در زمان تعیین نویسنده مکاتبات، دقت فرمایید.

 3- بررسی اولیه: مقاله ارسالی، ابتدا توسط مدیر اجرایی فصلنامه بازبینی اولیه خواهد شد. تنظیم مقاله طبق فرمت موجود در سایت و همچنین مطالعه دقیق صفحه "راهنمای نویسنده" جهت رفع اشکالات احتمالی، به عهده نویسنده مسئول مکاتبات است و تذکر نکته به نکته موارد خواسته شده برای تمامی مقالات ارسالی امری غیرممکن است. به علت عدم همکاری برخی نویسندگان، مقاله ممکن است مدت‌ها در مرحله بازبینی اولیه باقی می‌ماند. لذا خواهشمند است حتماً پیش از ارسال مقاله، صفحه راهنمای نویسندگان را دقیق مطالعه نموده و موارد ذکر شده را کاملاً رعایت نمایید. دانلود یکی از مقالات به چاپ رسیده در سایت می‌تواند به عنوان الگو به نویسنده مسئول مکاتبات کمک کند. مقاله پس از تایید کارشناس نشریه در بازبینی اولیه در وضعیت {در حال داوری} قرار می‌گیرد. در صورت تایید سردبیر، برای داوران تعیین شده ارسال خواهد شد.

  نکات بسیار مهم

 بعد از اصلاح مقاله (مرحله ویراستاری اولیه) و همچنین درج نظرات داوران (مرحله بازنگری نویسنده) در زمان بارگذاری فایل اصلی، حتماً فایل قدیمی حذف شود و فایل جدید (اصلاح شده) بارگذاری شود. در سیستم تنها یک مقاله از نوع فایل اصلی مقاله قابل ارسال می‌باشد.

 

هیچ فایلی خارج از سامانه کاربرد و اعتباری ندارد.

 

 

  نحوه پی گیری مقاله: پس از گذشت یک و نیم ماه از تایید کارشناس و پذیرش اولیه مقاله، چنانچه مقاله در وضعیت {در حال داوری} قرار داشت و پاسخی دریافت نشد، ایمیل پی گیری برای کارشناس ارسال نمایید:

anbjournal@gmail.com

    در صورت داشتن سؤال و بروز هر گونه اشکال، با مدیر اجرایی و صرفا از طریق بخش تماس با ما یا ایمیل زیر مکاتبه نمایید:

anbjournal@gmail.com